👩‍🏫 Dárky pro paní učitelku

Aktuality

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit je fascinující minerál, který je ceněn nejen pro svou estetickou krásu, ale i pro své údajné léčivé a metafyzické vlastnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji. Rodonit je minerál, který patří do skupiny silikátů a je známý svou nádhernou růžovou až červenofialovou barvou, která může být prošpikovaná černými nebo šedými vložkami manganových oxidů. Tento kámen je oblíbený nejen mezi sběrateli minerálů, ale i v šperkařství a léčitelství.


Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Onyx je nejen krásný a elegantní kámen, ale je také obklopen mnoha zajímavými vlastnostmi a tradicemi. Jeho jedinečná kombinace fyzické krásy a spirituální síly dělá z onyxu oblíbený výběr pro šperky a duchovní praxi. Ať už věříte v jeho léčebné nebo spirituální schopnosti nebo ne, onyx bezpochyby zůstává jedním z nejzajímavějších a nejvíce oceňovaných kamenů v historii lidstva. V tomto článku se podíváme blíže na jeho výskyt, barvu, účinky a spirituální význam.


Malachit a jeho účinky

Malachit a jeho účinky

Malachit je fascinující drahý kámen, který má bohatou historii a mnoho zajímavých vlastností. Podívejme se na některé z jeho klíčových charakteristik. Malachit je karbonátový minerál, který se vyskytuje ve větším množství v různých částech světa, zejména v oblastech s ložisky měděných rud. Má bohatou historii spojenou s léčebnými a spirituálními vlastnostmi. Už v dávných dobách byl používán jako amulet či talisman, a věřilo se, že přináší ochranu a štěstí svému nositeli. Egypťané a Římané používali malachit k výrobě šperků a soch, a byl také často používán v malbách a mozaikách.


Regalit a jeho význam a účinky

Regalit a jeho význam a účinky

Regalit, také známý jako "královský kámen" či "modrý král" Je odrůdou jaspisu z mořských sedimentů. Tento kámen je ceněn pro svou krásnou modrou barvu a má mnoho zajímavých vlastností, které ho činí jedním z nejoblíbenějších kamenů mezi sběrateli a milovníky drahých kamenů.


Účinky kamene spinel

Účinky kamene spinel

Spinel je nádherný kámen s bohatou historií, významem a účinky. V tomto článku se podíváme na výskyt, význam, účinky a barvy. Je často spojován s různými léčivými účinky a duchovními vlastnostmi. Tradičně byl považován za ochranný kámen, který chrání svého nositele před negativními energiemi a nebezpečím. Negativní energii dokáže údajně pohltit a nositelé pak mohou cítit úlevu či úbytek stresu a únavy.


Karneol - jeho význam a účinky

Karneol - jeho význam a účinky

V tomto článku se podíváme na karneol, jeho výskyt, barvu, význam a účinky. Karneol je odrůda minerálu chalcedonu, který je tvořen oxidem křemičitým (SiO2). Karneol má v historii lidstva bohatý význam a byl používán ve více kulturách na různé účely. V egyptské kultuře byl karneol spojován s ochranou a měl být amuletem proti zlu. V antickém Římě byl karneol nosit jako symbol moci a odvahy. V indické kultuře byl považován za kámen prosperity a úspěchu.


Jak zakončit náhrdelník aneb práce s kalotou

Jak zakončit náhrdelník aneb práce s kalotou

Začínáte vyrábět náhrdelníky z korálků a nevíte, jak je zakončit? Nebo už jste slyšeli o tom, že existuje kalota, ale nevíte jak ji použít? V tom případě jste tu správně, protože si to v tomto článku ukážeme.


Návod na macramé zrcadlo s dřevěnými korálky

Návod na macramé zrcadlo s dřevěnými korálky

Praktická a zároveň okrasná záležitost, to je macramé zrcadlo. Podle tohoto návodu si snadno vyrobíte jedno takové i do vašeho domova. Vzorů na macramé náplet obruče je mnoho a mnoho, snazších či náročnějších. Pro tentokrát zvítězil docela jednoduchý s použitím jednoho základního uzlu, aby si jej dokázal doma vyrobit opravdu každý. Nemusíte se ničeho bát, rozmotat to jde vždycky.


Labradorit aneb kámen proměny

Labradorit aneb kámen proměny

Labradorit je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších drahých kamenů, který má své jedinečné vlastnosti a účinky. Tento kámen je pojmenován po kanadské provincii Labrador, kde byl poprvé objeven. Jeho krása spočívá v jeho jedinečných barevných odstínech a lesku, kterým odráží světlo.


Kámen Křemen: Původ, Význam a Charakteristika

Kámen Křemen: Původ, Význam a Charakteristika

Křemen je jedním z nejběžnějších minerálů na Zemi a zároveň patří mezi nejcennější a nejvíce využívané horniny v lidské historii. Jeho význam, účinky, naleziště, informace o jeho barvě a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.


Lapis lazuli - Drahokam bohatý na historii a významné účinky

Lapis lazuli - Drahokam bohatý na historii a významné účinky

Lapis lazuli je překrásný drahokam, který láká svou krásou a bohatou historií. Jeho jedinečná modrá barva a zářivé zlaté žíly mu propůjčují nezaměnitelný vzhled. Kromě estetické přitažlivosti je lapis lazuli také ceněný pro své účinky na fyzické a emocionální zdraví. Podívejme se blíže na jeho výskyt, barvu a významné účinky.


Gold filled komponenty, proč si je zamilujete?

Gold filled komponenty, proč si je zamilujete?

V poslední době se stávají gold filled komponenty stále více oblíbené. Pokud hledáte komponenty, které nabízí nejlepší poměr ceny/odolnosti, tak je pro vás gold filled správnou volbou.


Chalcedon - tajemný klenot přírody, jeho význam a účinky

Chalcedon - tajemný klenot přírody, jeho význam a účinky

Chalcedon je vzácný minerál patřící do skupiny křemičitanů. Jeho název je odvozen od starověkého řeckého přístavního města Chalcedon, které se nacházelo na pobřeží Bosporu (dnešní Istanbul). Vyznačuje jemnou mikrokrystalickou strukturou a je známý svými různými barvami. Chalcedon není jen krásným minerálem, ale je také ceněn pro své energetické vlastnosti


Obsidián - význam a výskyt kamene

Obsidián - význam a výskyt kamene

Sametově černý s tajemným leskem a působivou krásou, obsidián je kámen, který fascinuje a přitahuje pozornost po celém světě. Tento přírodní skleněný minerál má dlouhou historii a široký význam v různých kulturách. V tomto krátkém článku se podíváme na jeho výskyt, význam, účinky a naleziště.


Vše o pyritu, jeho význam a účinky

Vše o pyritu, jeho význam a účinky

Pyrit známý také jako „blýskavý kov“ nebo „kočičí zlato“. Je to minerál, který přitahuje pozornost svým vzhledem a vlastnostmi. V tomto článku se dozvíte vše o jeho vlastnostech, výskytu, barvě i účincích. Pyrit se často spojuje se schopností přitahovat bohatství a prosperity. Věří se, že má pozitivní vliv na sebevědomí, odhodlání a kreativitu. Někteří lidé používají pyrit jako amulet nebo ho umisťují do svého domova nebo pracovního prostředí s cílem přilákat hojnost a pozitivní energii.


Vápencová zkamenělina aneb fosilie. Co to vlastně je?

Vápencová zkamenělina aneb fosilie. Co to vlastně je?

Vápencové zkameněliny jsou fosilní pozůstatky organismů, které se ukládaly v sedimentech a následně byly zatlačeny v zemské kůře, kde pod vlivem tlaku a teploty dochází k jejich mineralizaci. Přečtěte si náš článek, pokud o nich chcete vědět více.


Účinky kamene Hematit

Účinky kamene Hematit

Hematit se tradičně spojuje s mnoha pozitivními účinky na lidské tělo a mysl. Je považován za kámen síly, odvahy a odhodlání. Pomáhá údajně zlepšit sebevědomí a podporuje sebekázeň. O hematitu se tvrdí, že dodává sílu a vitalitu a to i při vyčerpání či v nemoci. Aktivuje skryté rezervy energie. Také je nám oporou ve chvílích duševního vyčerpání a velkého stresu, harmonizuje psychiku. Pomáhá překonat nejistotu a beznaděj. To a mnohem více se dozvíte v našem článku o hematitu.


Propletený růženínový náramek z TOHO korálků a zlomků růženínu

Propletený růženínový náramek z TOHO korálků a zlomků růženínu

Tento náramek vytvořený z kombinace TOHO korálků a zlomků růženínu pro nás připravila opět paní Drahomíra "Darí" Fejtková. Darí můžete znát z její korálkové školy nebo z časopisů, kam píše návody anebo z facebookových skupin zaměřených na korálky, ve kterých radí začátečníkům a všem, kdo chtějí něco hezkého vytvořit. V tomto návodu najdete návod krok za krokem, jak si takový náramek můžete vytvořit i vy.


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

Dnešní článek bude pojednávat o Heliotropu. Říká se o něm, že přitahuje sluneční záření. Minerál nese údajně název od řeckého slova Slunce (helio) a měnit se (trepa).


Jak zakončit náramek navlečený na elastomer nebo lycru

Jak zakončit náramek navlečený na elastomer nebo lycru

Dnes pro vás máme opravdu rychlý a dost spontánní článek. Na to, jak zakončovat náramky se ptáte docela často. A není se čemu divit, protože mezi našimi zákazníky jsou profíci v tvorbě šperků, ale máme i plno začátečníků, kteří si ještě nejsou jisti v kramflecích. Dnes to tedy bude článek na téma jak zakončit náramek, konkrétně ty, které navlékáte na elastomer nebo lycru. 

Další