Vánoce přicházejí a my pro vás máme několik tipů na vánoční dárky. 🎄🎅

Vánoce přicházejí a my pro vás máme několik tipů na vánoční dárky. 🎄🎅

Vánoce jsou snad našim úplně nejoblíbenějším svátkem. Milujeme vůni cukroví a vánoční výzdobu všude okolo. A abychom Vám tento čas trošku zpříjemnili a hlavně zjednodušili, rozhodli jsme se pro vás sepsat článek s tipy na vánoční dárky, které najdete přímo na našem e-shopu. A to ať už pro vás nebo pro vaše blízké. 


Kolik kuliček je potřeba na náramek?

Kolik kuliček je potřeba na náramek?

V tomto článku vám poradíme, jak vypočítat počet korálků, který na náramek budete potřebovat. Ze všeho nejdříve potřebujete vědět délku náramku a průměr korálků, který chcete použít.


Jak vypočítat délku náramku?

Jak vypočítat délku náramku?

Na tuto otázku se nás ptá spousta z vás. Proto jsme se rozhodli, že na toto téma sepíšeme článek. Výpočet délky náramku je vlastně úplně jednoduchý. Budete k tomu potřebovat pouze krejčovský metr nebo nějaký provázek a pravítko.


Co jsou to dZi korálky?

Co jsou to dZi korálky?

Nedávno jsme na náš e-shop přidali nový druh přírodního Achátu – Achát dZi tibetské korálky. A v tomto článku bychom se s vámi rádi podělili o to, co to ty dZi korálky vlastně jsou.

DZi jsou od nepaměti považovány za ochranné amulety a mají údajně pozitivní ochranné účinky. Mají velký význam v asijských kulturách, zejména pak v tibetské kultuře, odkud pravděpodobně pocházejí.


Náramky pro paní učitelky - Novinka

Náramky pro paní učitelky - Novinka

Před pár měsíci jsme dostali nápad, že bychom mohli udělat náramky na konec školního roku pro paní učitelky. Myslíme si totiž, že čokolád dostanou plno, ale náramek jim zůstane déle a udělá i větší radost. Před nedávnem nám dokonce napsala jedna naše zákaznice, jestli nebudeme mít i kolekci pro učitelky. To už nám nedalo a rozhodli jsme kolekci náramků a dárkovou kartu vytvořit. 


Měsíční kámen

Měsíční kámen

Měsíční kámen je považován za kámen nových začátků. Pomáhá pochopit, že změna k životu patří a děje se z nějakého důvodu. Dodává sílu a napomáhá k vnitřnímu růstu. Je prý velmi účinný při emocionální nestabilitě. Snižuje prý stres a pomáhá dostat emoce pod kontrolu.


Ametyst

Ametyst

Ametyst je jeden z nejmocnějších kamenů. Je považován za “kámen ducha a mysli”. Dokáže prý přiblížit emoce a posílit vůli. Jedná se o ochranný kámen, který hraje důležitou roli v meditaci a duchovní očistě. Napomáhá údajně také ke stanovení reálných cílů a k odpojení mysli od každodenních starostí a negativních emocí.


Základní péče o minerály a minerální korálky

Základní péče o minerály a minerální korálky

Aby vám vaše korálky a šperky z minerálů vydržely, co nejdéle je potřeba se o ně náležitě starat. A to, ať už věříte na jejich esoterické účinky nebo ne. Každý minerál má své přírodní vlastnosti -  tvrdost, křehkost nebo citlivost, které se mohou časem narušit nebo poškodit. Aby k tomu nedošlo, dáme vám několik tipů, jak se o ně správně starat. 


Jaspis Netstone (hedvábný kámen)

Jaspis Netstone (hedvábný kámen)

Jaspis byl mnohá staletí uznávaný pro své magické a mystické vlastnosti. Je označován jako kámen ochrany, který přináší harmonii do těla i duše. Dokáže prý chránit před negativními vlivy z okolí a zmírnit znečištění ovzduší a elektromagnetický smog.


Amazonit

Amazonit

Amazonit je označován jako kámen odvahy a pravdy nebo také naděje. Je skvělým pomocníkem při hledání vlastního “já”, objevení pravdy a k překonání strachu. Napomáhá ke svobodnému vyjadřování myšlenek a pocitů a k jasnému stanovení vlastních hranic a sebekázně.


Serpentin

Serpentin

Serpentin, někdy také “hadí kámen či hadec” do života prý přináší radost. Je to uzemňující kámen, který pomáhá při meditaci a duchovních potížích. Otevírá prostor mentálním schopnostem, vyrovnává mentální a emoční nerovnováhu a podporuje také životní energii, čistotu a jednotnost.


Opál

Opál

Opál obsahuje barvy i schopnosti všech dalších kamenů. Přináší prý štěstí, odhaluje vnitřní krásu člověka, probouzí duševní vize a dodává energii k životu. Napomáhá objevit a projevit vlastní “já”. Rozvíjí psychickou sílu, zesiluje zvláštnosti a ojedinělost charakteru.


Unakit

Unakit

Unakit je považován za kámen osobního růstu a vizí. Pomáhá prý identifikovat elementy, které brání v rozvoji a dodává sílu k odstranění věcí a lidí, které vysávají negativní energii. City uvádí do rovnováhy a umí je i uzemnit. Ukazuje, kdy je potřeba udělat kompromis.


Avanturín

Avanturín

Avanturín je označován jako kámen štěstí a příležitosti. Působí prý pozitivně na vše, co je spojeno s prosperitou a majetkem. Je často využíván pro ochranu domů a zahrad před geopatogenními zónami nebo jako ochrana před modrým zářením (např. z mobilních telefonů). Posiluje údajně rozhodovací a řídící schopnosti.


Achát

Achát

Achát má prý silný účinek harmonizovat tělo, duši, mysl i emoce. Odstraňuje z prostřední negativní energii nebo ji přeměňuje na jinou formu. Dodává sílu, odvahu a posiluje sebedůvěru. Pomáhá lidem přijmout se, takoví jací jsou a odpustit těm, kteří jim ublížili.


Tygří oko

Tygří oko

Tygří oko se považuje za kámen změny. Připomíná, že změny k životu patří, nehledě na to, jak těžké někdy jsou. Pomáhá údajně se se změnami lépe vyrovnat, dodává sebevědomí, sílu a odhodlání do nových začátků.


Rodochrozit

Rodochrozit

Rodochrozit údajně propůjčuje mimořádnou energii při zvýšené fyzické aktivitě. Má dynamické a pozitivní sklony. Uklidňuje tělo i emoce a zbavuje stresu. Představuje lásku, vztahy, pochopení a soucit. Pomáhá prý smířit se s odmítnutím a bolestí. Vytahuje na povrch pravdu, vnitřní obavy a pocity.


Jaspis

Jaspis

Jaspis byl mnohá staletí uznávaný pro své magické a mystické vlastnosti. Je označován jako kámen ochrany, který přináší harmonii do těla i duše. Dokáže prý chránit před negativními vlivy z okolí a zmírnit znečištění ovzduší a elektromagnetický smog.


Tyrkys

Tyrkys

Tyrkys je označován jako amulet cestovatelů. Je to posvátný kámen, který má prý ochranné léčivé účinky. Přináší do života štěstí, odráží negativní energii a čistí duši. Je vhodný pro meditaci a detoxikaci a zvyšuje lidskou intuici. Přináší lásku, vyrovnává mužskou a ženskou energii a prohlubuje milostné vztahy.


Křišťál

Křišťál

Křišťál je čirá forma křemene. Funguje jako regulátor pro ostatní kameny. Je nejúčinnějším krystalem a velmi silným zesilovačem energie. Energii prý umí pohlcovat, uvolňovat i regulovat, což vede k naprosté harmonii. Zároveň povzbuzuje lidskou psychiku, samostatnost a sebezdokonalení. Je výborným pomocníkem pro meditaci.

Další