🚚 zdarma pro objednávky nad 750 Kč

Jarní korálkový věneček na dveře

Jarní korálkový věneček na dveře

Jaro klepe na dveře a spolu s ním tady máme první jarní den. Přinášíme vám návod, jak si tematicky nazdobit věnec. K výrobě byly použity dřevěné korálky, které jsou v nabídce e-shopu Nubio docela krátce, ale i přes to si velmi rychle získaly velkou oblibu. Tak pojďme tvořit!


Bronzit - jeho význam a účinky

Bronzit - jeho význam a účinky

V dnešním článku se dozvíte něco o Bronzitu, který údajně již od pradávna odráží všechnu negativitu. Měl by také napomáhat s citovým trápením či depresemi. 


Nástěnná květina z polymerových korálků

Nástěnná květina z polymerových korálků

Tentokrát si společně vyrobíme jarní dekoraci k zavěšení na stěnu (nejen) do dětského pokojíčku. Výroba je jednoduchá a radost z hotového výrobku veliká. Můžete si také různě nakombinovat barvy, velikosti květinek či počty okvětních lístků a vytvořit si tak celou sadu.


Korálkové poutko na telefon

Korálkové poutko na telefon

Jistě tu máme nějaké tvořivé „pamětníky“, kteří zažili trend poutek a klíčenek na telefon. A tento trend je opět zpět, ale ve vylepšené formě. Do módy se totiž vrátila poutka na telefon, jen tentokrát z korálků a to všelijakých tvarů, materiálů a (někdy šílených) barevných kombinací. Kdo si vyrobí tento módní doplněk?


Citrín -  jeho význam a schopnosti

Citrín - jeho význam a schopnosti

V dnešním článku se dozvíte něco o citrínu, který je známou odrůdou křemene. Jeho barvě odpovídá také název, který je odvozen od slova citrón. Údajně rozptyluje negativní energii a posiluje individualitu. 


Macramé duha s korálky

Macramé duha s korálky

V tomto návodu si ukážeme, jak si jednoduše vyrobit macramé duhu vylepšenou o minerální korálky. Duha je skvělá dekorace do dětského pokojíčku. V menším provedení může posloužit na zavěšení do kočárku. V jakých barvách si ji vyrobíte, to bude na vás. Já jsem zvolila neutrální barevnou kombinaci, která je nyní hodně trendy a dá se použít jak pro chlapečka, tak pro holčičku.


Lucerna s minerálními korálky

Lucerna s minerálními korálky

Krátké dny a dlouhé noci, to je období zimy a zapálených svíček. Pokud jste svíčkaři a je vám líto vyhazovat sklenice od již vypálených svíček, tak tento návod je přímo pro vás. Na tuto formu ozdoby je nejlepší sklenice se zúžených hrdlem. Já jsem použila sklenici od známé značky Yankee Candle.


Jak si vyrobit valentýnské náušnice

Jak si vyrobit valentýnské náušnice

14. února aneb den sv. Valentýna se blíží. Je to den, kdy se slaví láska, a symbol srdíček je všude kolem nás. Dopřejte si láskyplné tvoření valentýnských náušnic z korálků a dělejte parádu (nejen) na Valentýna. V tomto návodu najdete, jak na to.


Návod na korálkový řetízek na brýle

Návod na korálkový řetízek na brýle

Pokud nosíte brýle, ať už dioptrické či sluneční, často se stává, že nevíte kam s nimi. Super vychytávkou je korálkový řetízek, který je nejen praktický, ale zároveň dokáže být i módním doplňkem. Pojďte se nechat inspirovat a třeba si taky jeden vyrobit. Vše potřebné k výrobě zakoupíte na našem e-shopu.


Apatit - jeho význam a účinky

Apatit - jeho význam a účinky

V tomto článku se dozvíte vše, co byste o Apatitu mohli chtít vědět. Apatit údajně spojuje ducha a tělo, srovnává energetické toky a zesiluje spojení s vyšším „já”. Působí tedy velmi komplexně. 


Jak si vybrat správnou přízi na macramé

Jak si vybrat správnou přízi na macramé

Technika macramé je hit, který už pár let koluje Instagramem a Pinterestem. V podstatě je to technika textilní výroby, na kterou není potřeba žádného speciálního vybavení, a proto je tak snadno dostupná pro všechny, kteří si chtějí něco pěkného vyrobit.


Háčkovaná gumička do vlasů s korálky

Háčkovaná gumička do vlasů s korálky

Tentokrát vám přinášíme návod na háčkovanou gumičku do vlasů (anglicky se jí říká scrunchie), kterou si dozdobíme minerálními korálky. Jakou barvu si vyberete, to je na vás. My jsme zvolili tyrkysovou a do kontrastu jsme s ní sladili korálky z bílého nefritu.


Macramé prostírání s minerálními korálky

Macramé prostírání s minerálními korálky

Se zimou přichází období teplých čajů, svařáků, horkých čokolád a svíček. Dnes vám představíme návod na macramé prostírání ozdobené minerálními korálky, které můžete použít jako prostírání pod horký hrníček nebo pod svíčku, svícen či vázu. Jistě jej o dlouhých zimních večerech hojně využijete.


DIY drátkový stromek v rámečku

DIY drátkový stromek v rámečku

V tomto návodu vám ukážeme, jak si vyrobit jednoduchou, ale elegantní dekoraci do bytu, kterou můžete také věnovat jako milý dárek. 


Návod na obal na svíčku z rokajlů

Návod na obal na svíčku z rokajlů

Tentokrát pro nás sepsala návod paní Drahomíra „Darí“ Fejtková, která je královnou korálků už přes 20 let. Královnou, protože má vlastní školu korálkování, píše návody, radí ve facebookových skupinách začátečníkům i pokročilým a také napsala několik knih. Díky tomuto návodu můžete dát „zimní kabátek“ třeba vaši adventní svíčce nebo jej použít jako návod na výrobu prstýnku.


Macramé vánoční ozdoba s korálky – hvězda

Macramé vánoční ozdoba s korálky – hvězda

Je tu poslední návod z naší série vánočních macramé ozdob. Už máme vyrobený rampouch, kolečko, vločku a poslední nám zbývá hvězda. Když si od každého vyrobíte třeba 4 ks, tak to už budete mít pěknou kolekci vánočních ozdob na stromečku.


Macramé vánoční ozdoba s korálky – kolečko

Macramé vánoční ozdoba s korálky – kolečko

Z toho, co si člověk sám vyrobí, má potom mnohem větší radost, než z toho koupeného. Takže pokud máte tvořivou náladu, vyrobte si podle našeho nového návodu vánoční ozdobu na stromeček, kterou jsem dozdobila korálky, které budou odrážet svit světýlek.

Další