🚚 zdarma pro objednávky nad 750 Kč

Achát má prý silný účinek harmonizovat tělo, duši, mysl i emoce. Odstraňuje z prostřední negativní energii nebo ji přeměňuje na jinou formu. Dodává sílu, odvahu a posiluje sebedůvěru. Pomáhá lidem přijmout se, takoví jací jsou a odpustit těm, kteří jim ublížili. Snižuje pocity méněcennosti, stres, vnitřní napětí, pocity zloby a další negativní emoce. Napomáhá sebepoznání, odhaluje doposud skryté okolnosti, posiluje soustředění, rozhodnost a dodává odvahu a upřímnost k sobě samému. Posiluje lásku a dodává odvahu k nalezení lásky nové. Navozuje pocity bezpečí, jistoty a pomáhá při citových zklamáních. 

Je vhodným ochranným kamenem pro malé děti. Pomáhá odlišit pravé přátele od těch falešných a ponouká k navázání nových přátelských vztahů. Je také vhodný pro ty, kteří nezanechávají dobrý první dojem. Díky přetváření vnitřní negativní energie, napomáhá ke stabilizaci.

Achát je prý dobrý společník proti nespavosti. Podporuje činnost ledvin a detoxikuje tělo. Napomáhá při trávicích problémech nebo při onemocnění očí. Údajně má pozitivní vliv na dýchací a oběhový systém. Je často využíván při boji s anorexií nebo pro zmírnění projevů alergie. 

Vhodný pro tato znamení: panna, býk, blíženec, ryby, štír, kozoroh

  • Čištění: Očištění provádějte pod proudem vlažné vody nebo Achát položte přes noc společně s křišťálem do misky s vodou. Pokud zvolíte proud vody, stačí minerály na pár minut podržet pod proudem a následně nechat oschnout nebo osušit bavlněným kapesníkem.
  • Dobíjení: Následuje po očištění. Achát získává energii ze slunce. Stačí jej libovolně dlouho umístit na přímé slunce.

Na našem e-shopu najdete Achát v matné i lesklé variantě a několika barevných provedení. Např. černý, růžový, světle modrý, tmavě modrý a další. 

Přírodní achát - korálky, ledové, modré Přírodní achát - korálky, ledové, šedé Přírodní achát - korálky, ledové, růžové Přírodní achát - korálky, ledové, oranžové Přírodní achát - korálky, ledové, tmavě modré