🚚 zdarma pro objednávky nad 750 Kč

Apatit údajně spojuje ducha a tělo, srovnává energetické toky a zesiluje spojení s vyšším „já”. Působí tedy velmi komplexně. V některých kulturách se používá během spánku, aby pomohl lépe porozumět snům. Často se o něm říká, že je vhodný pro řečníky a na odbourání stresu při veřejném vystupování. Dodává nadhled, sílu a rozhodnost. 

Apatit údajně doplňuje energii. Podporuje sebevědomí a otevřenost. Potlačuje lhostejnost, nepřátelství a napomáhá odstranit negativní myšlení.

Říká se, že při meditaci pomáhá navazovat spojení s vyššími bytostmi a duchovními entitami.

Naleziště: Rakousko, Německo, Rusko, Mexiko, USA, Brazílie, Madagaskar a Česká republika (Písecko).

Vhodný pro tato znamení: Blíženci, Panny.

  • Čištění: Očištění provádějte pod proudem vlažné vody nebo jej nechejte přes noc v misce s vodou a křišťálem.
  • Dobíjení, následující po očištění: Apatit dobíjejte na nepřímém slunci nebo na křišťálové drúze.

Barva: Apatit se může vyskytovat v odstínech bezbarvých až po odstíny růžové, žluté, zelené, modré a fialové. Danou barvu a její odstín určují vždy chemické příměsi. V bižuterii se nejčastěji používají odstíny modré, které pochází nejčastěji z Brazílie. 

Na našem e-shopu najdete apatit hned v několika velikostech a typech. Přírodní apatit nabízíme ve velikosti 2, 3, 4, 6 a 8 mm. Kromě přírodní lesklé varianty máme i matnou. V nabídce z apatitu máme také oválky nebo i zlomky.

Přírodní apatit - korálky, modré  Přírodní apatit - korálky, broušené Přírodní apatit - oválky, 8~15x7~12x4~12mm Apatit zlomky, korálkyPřírodní apatit - korálky, modré Přírodní apatit - korálky, broušené, modré - 3 mm