Jarní výprodej je tu! Nakupujte za zvýhodněné ceny.

Avanturín

Avanturín je označován jako kámen štěstí a příležitosti. Působí prý pozitivně na vše, co je spojeno s prosperitou a majetkem. Je často využíván pro ochranu domů a zahrad před geopatogenními zónami nebo jako ochrana před modrým zářením (např. z mobilních telefonů). Posiluje údajně rozhodovací a řídící schopnosti, pozvedá inteligenci, povzbuzuje kreativitu a zvyšuje vnímavost a vytrvalost. Dodává zdravé sebevědomí, trpělivost, snižuje tvrdohlavost a napomáhá k pochopení podstaty věci. Kromě toho se také věří, že přináší štěstí ve finančních otázkách, při pracovních pohovorech nebo v náročném pracovním období.

Jeho vhodné využití je například v kancelářích nebo v prostorách, která jsou zatížená stresem. Avanturín také pomáhá harmonizovat energii opačného pohlaví, čímž se hodí právě do kanceláří se smíšeným pracovním kolektivem. Navíc tlumí hněv a negativní emoce a přináší vnitřní klid.

Avanturín údajně podporuje dobrý spánek a stimuluje příjemné sny. Napomáhá prý při onemocněních srdce a navrací rovnováhu metabolickým funkcím těla. Pomáhá také při snižování krevního tlaku a cholesterolu a snižuje nadměrnou chuť k jídlu. Je také využíván k regulaci funkce štítné žlázy a pomáhá k úlevě bolesti zad, zejména v bederní oblasti. 

Naleziště: Indie, Chile, Španělsko, Rusko, Brazílie, Nepál nebo Tibet.

Vhodný pro tato znamení: býk, rak, střelec

  • Čištění: Očištění provádějte jednou měsíčně pod proudem vlažné vody nebo Avanturín položte přes noc společně s křišťálem do misky s vodou. Pokud zvolíte proud vody, stačí minerály na pár minut podržet pod proudem a následně nechat oschnout nebo osušit bavlněným kapesníkem.
  • Dobíjení: Následuje po očištění. Avanturín můžete nabíjet buď při měsíci nebo na slabém slunečním světle. Pozor však na ostré slunce, Avanturín by na něm mohl vyblednout.

Na našem e-shopu najdete Avanturín v oranžové barvě v matném i lesklém provedení. Nabízíme jej ve velikosti 4, 6, 8 a 10 mm. Na našem e-shopu naleznete také přírodní zelený aventurín v podobě srdíček.

 Přírodní avanturín - korálky, oranžové Přírodní avanturín - korálky, oranžové Přírodní avanturín - korálky, matné, růžové Přírodní zelený aventurín - srdíčka

Doporučené produkty11