Jarní výprodej je tu! Nakupujte za zvýhodněné ceny.

Jak si vyrobit valentýnské náušnice

14. února aneb den sv. Valentýna se blíží. Je to den, kdy se slaví láska, a symbol srdíček je všude kolem nás. Dopřejte si láskyplné tvoření valentýnských náušnic z korálků a dělejte parádu (nejen) na Valentýna. V tomto návodu najdete, jak na to.

Co budeme potřebovat?


1. krok

Ustřihneme si hedvábnou nit o délce cca 55 - 60 cm. Nit má na jednom konci již připevněnou drátkovou jehlu a na druhý konec si také můžeme navléct klasickou jehlu s očkem nebo ke konci nitě připevníme tenký drátek v půli přehnutý a stočený. To záleží na průvleku korálků a velikosti očka jehly. Já jsem měla přimotaný tenký drátek (0,3 mm).

korálkové náušnice srdce

2. krok

Začneme navlékat korálky podle grafického nákresu níže. První trojici korálků umístíme do středu ustřižené nitě.

Grafický nákres navlékáníGrafický nákres navlékáníGrafický nákres navlékáníGrafický nákres navlékáníGrafický nákres navlékáníGrafický nákres navlékání

 

korálkové náušnice srdce korálkové náušnice srdce 

korálkové náušnice srdce korálkové náušnice srdce

3. krok

Jakmile budeme mít hotové srdíčko, konce nitě zasukujeme v mezeře mezi dvěma korálky a provlečeme vedlejším korálkem, aby netrčel volný konec. Na špičku drátku naneseme trošku vteřinového lepidla a natřeme do průvleku korálků, kde jsme provlékali konce nití. Po zaschnutí přebytek nití odstřihneme těsně u korálku.

korálkové náušnice srdce

4. krok

Nyní si na ketlovací jehlu navlečeme 4 zlomky měsíčního kamene. Přebytečný konec jehly odštípneme a ketlovacími kleštěmi vytvoříme očko. 

korálkové náušnice srdce

5. krok

Do nejvrchnější mezery ve středu srdíčka navlékneme kovový kroužek a na něj jehlu se zlomky. 

korálkové náušnice srdce

6. krok

Nakonec do očka jehly navlékneme náušnicový háček a máme jednu náušnici hotovou. Teď už jen toto celé zopakovat a vyrobit druhou.

korálkové náušnice srdce

7. krok

Parádní náušnice jsou na světě a už se nemůžou dočkat 14. února!

korálkové náušnice srdce

PS: Vzor na srdíčko můžete také využít na výrobu korálkového přívěsku na klíče nebo ve větším provedení jako podšálek pod kávu pro vašeho miláčka. <3

Pro lepší pochopení postupu nesmí chybět ani video návod.

Návod na náušnice pro nás vytvořila Manufaktera.

Doporučené produkty11

Aktuality


Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit je fascinující minerál, který je ceněn nejen pro svou estetickou krásu, ale i pro své údajné léčivé a metafyzické vlastnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji. Rodonit je minerál, který patří do skupiny silikátů a je známý svou nádhernou růžovou až červenofialovou barvou, která může být prošpikovaná černými nebo šedými vložkami manganových oxidů. Tento kámen je oblíbený nejen mezi sběrateli minerálů, ale i v šperkařství a léčitelství.


Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Onyx je nejen krásný a elegantní kámen, ale je také obklopen mnoha zajímavými vlastnostmi a tradicemi. Jeho jedinečná kombinace fyzické krásy a spirituální síly dělá z onyxu oblíbený výběr pro šperky a duchovní praxi. Ať už věříte v jeho léčebné nebo spirituální schopnosti nebo ne, onyx bezpochyby zůstává jedním z nejzajímavějších a nejvíce oceňovaných kamenů v historii lidstva. V tomto článku se podíváme blíže na jeho výskyt, barvu, účinky a spirituální význam.


Malachit a jeho účinky

Malachit a jeho účinky

Malachit je fascinující drahý kámen, který má bohatou historii a mnoho zajímavých vlastností. Podívejme se na některé z jeho klíčových charakteristik. Malachit je karbonátový minerál, který se vyskytuje ve větším množství v různých částech světa, zejména v oblastech s ložisky měděných rud. Má bohatou historii spojenou s léčebnými a spirituálními vlastnostmi. Už v dávných dobách byl používán jako amulet či talisman, a věřilo se, že přináší ochranu a štěstí svému nositeli. Egypťané a Římané používali malachit k výrobě šperků a soch, a byl také často používán v malbách a mozaikách.


Regalit a jeho význam a účinky

Regalit a jeho význam a účinky

Regalit, také známý jako "královský kámen" či "modrý král" Je odrůdou jaspisu z mořských sedimentů. Tento kámen je ceněn pro svou krásnou modrou barvu a má mnoho zajímavých vlastností, které ho činí jedním z nejoblíbenějších kamenů mezi sběrateli a milovníky drahých kamenů.