👩‍🏫 Dárky pro paní učitelku

Jaspis

Jaspis byl mnohá staletí uznávaný pro své magické a mystické vlastnosti. Je označován jako kámen ochrany, který přináší harmonii do těla i duše. Dokáže prý chránit před negativními vlivy z okolí a zmírnit znečištění ovzduší a elektromagnetický smog. Přináší vnitřní klid, dodává sílu rozvíjet vlastní osobnost a dokáže zklidnit nervový systém a emoce. Z tohoto důvodu může být dobrou oporou ve stresových a vypjatých situacích. Dodává odvahu k naplnění vašich záměrů a pomáhá při řešení konfliktů. Navíc prý potlačuje nebezpečné touhy a rozmary a naopak přivolává do života štěstí. 

Pokud potřebujete zlepšit vaše organizační schopnosti nebo podpořit představivost a rychlé uvažování, je to kámen právě pro vás. Věří se také, že pomáhá kráčet vpřed a neohlížet se za minulostí.

Jaspis údajně pomáhá v boji s nadměrnou únavou a je tak vhodný pro ty, kteří bojují s fyzickým nebo psychickým stresem. Je prospěšný také pro lidi s poruchami žaludku nebo pro ty, kteří trpí křečemi. Navíc údajně napomáhá v hojení tkáně, například úrazových ran.

Naleziště: Austrálie, Čína, Brazílie, Rusko, Indie, JAR, Německo nebo Česká republika (Krušné Hory či Borošov u Moravské Třebové).

Vhodný pro tato znamení: panna, ryby, vodnář

  • Čištění: Očištění provádějte pod proudem vlažné vody. Minerály stačí pár minut podržet pod proudem a následně nechat oschnout nebo osušit bavlněným kapesníkem.
  • Dobíjení: Následuje po očištění. Jaspis získává energii ze slunce. Stačí jej vystavit na několik hodin slunečním paprskům.

Na našem e-shopu najdete jaspis jak v matném tak i lesklém provedení v mnoha barevných variantách a to například:

Nabízíme jej ve velikosti 4, 6, 8 a 10 mm. Na našem e-shopu mimo jiné naleznete také přívěsky z jaspisu nebo zlomky, které prodáváme na váhu. Mimo jiné zde najdete jednu ze známých odrůd jaspisu, kterou je regalit a to v různých podobách např. srdíček či válečků.

Přírodní jaspis - korálky, třešňový květ, růžové Přírodní jaspis - korálky, modrofialové Přírodní jaspis - korálky, zebra, růžové Přírodní regalit - korálky, matné, růžové

Přírodní zelený jaspis - korálky, zelené Přírodní regalit - korálky, vínové Přírodní regalit - korálky, modrozlaté  Přírodní regalit - korálky, vícebarevné

Přírodní jaspis - zlomky, červené Přívěsek z jaspisu, Přírodní regalit - srdíčka, fialové Přírodní regalit - válečky, modré

Doporučené produkty12