Jarní výprodej je tu! Nakupujte za zvýhodněné ceny.

Jaspis Netstone (hedvábný kámen)

Jaspis byl mnohá staletí uznávaný pro své magické a mystické vlastnosti. Je označován jako kámen ochrany, který přináší harmonii do těla i duše. Dokáže prý chránit před negativními vlivy z okolí a zmírnit znečištění ovzduší a elektromagnetický smog. Přináší vnitřní klid, dodává sílu rozvíjet vlastní osobnost a dokáže zklidnit nervový systém a emoce. Z tohoto důvodu může být dobrou oporou ve stresových a vypjatých situacích. Dodává odvahu k naplnění vašich záměrů a pomáhá při řešení konfliktů. Navíc prý potlačuje nebezpečné touhy a rozmary a naopak přivolává do života štěstí. 

Pokud potřebujete zlepšit vaše organizační schopnosti nebo podpořit představivost a rychlé uvažování, je to kámen právě pro vás. Věří se také, že pomáhá kráčet vpřed a neohlížet se za minulostí.

Jaspis údajně pomáhá v boji s nadměrnou únavou a je tak vhodný pro ty, kteří bojují s fyzickým nebo psychickým stresem. Je prospěšný také pro lidi s poruchami žaludku nebo pro ty, kteří trpí křečemi. Navíc údajně napomáhá v hojení tkáně, například úrazových ran.

Vhodný pro tato znamení: panna, ryby, vodnář

  • Čištění: Očištění provádějte pod proudem vlažné vody. Minerály stačí pár minut podržet pod proudem a následně nechat oschnout nebo osušit bavlněným kapesníkem.
  • Dobíjení: Následuje po očištění. Jaspis získává energii ze slunce. Stačí jej vystavit na několik hodin slunečním paprskům.

Na našem e-shopu najdete Jaspis ve variantě Netstone (hedvábný kámen/zebra) ve velikosti 8 mm.

Přírodní jaspis - korálky, zebra, netstone Přírodní jaspis - korálky, zebra

Doporučené produkty1

Aktuality


Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit je fascinující minerál, který je ceněn nejen pro svou estetickou krásu, ale i pro své údajné léčivé a metafyzické vlastnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji. Rodonit je minerál, který patří do skupiny silikátů a je známý svou nádhernou růžovou až červenofialovou barvou, která může být prošpikovaná černými nebo šedými vložkami manganových oxidů. Tento kámen je oblíbený nejen mezi sběrateli minerálů, ale i v šperkařství a léčitelství.


Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Onyx je nejen krásný a elegantní kámen, ale je také obklopen mnoha zajímavými vlastnostmi a tradicemi. Jeho jedinečná kombinace fyzické krásy a spirituální síly dělá z onyxu oblíbený výběr pro šperky a duchovní praxi. Ať už věříte v jeho léčebné nebo spirituální schopnosti nebo ne, onyx bezpochyby zůstává jedním z nejzajímavějších a nejvíce oceňovaných kamenů v historii lidstva. V tomto článku se podíváme blíže na jeho výskyt, barvu, účinky a spirituální význam.


Malachit a jeho účinky

Malachit a jeho účinky

Malachit je fascinující drahý kámen, který má bohatou historii a mnoho zajímavých vlastností. Podívejme se na některé z jeho klíčových charakteristik. Malachit je karbonátový minerál, který se vyskytuje ve větším množství v různých částech světa, zejména v oblastech s ložisky měděných rud. Má bohatou historii spojenou s léčebnými a spirituálními vlastnostmi. Už v dávných dobách byl používán jako amulet či talisman, a věřilo se, že přináší ochranu a štěstí svému nositeli. Egypťané a Římané používali malachit k výrobě šperků a soch, a byl také často používán v malbách a mozaikách.


Regalit a jeho význam a účinky

Regalit a jeho význam a účinky

Regalit, také známý jako "královský kámen" či "modrý král" Je odrůdou jaspisu z mořských sedimentů. Tento kámen je ceněn pro svou krásnou modrou barvu a má mnoho zajímavých vlastností, které ho činí jedním z nejoblíbenějších kamenů mezi sběrateli a milovníky drahých kamenů.