Jarní výprodej je tu! Nakupujte za zvýhodněné ceny.

Návod na záložku do knihy s korálky

Všichni knihomolové se neobejdou bez jediné věci, resp. dvou – dobrého čtiva a záložky. Podle našeho návodu si můžete jednu takovou parádní záložku vyrobit. K tomu nám pomůže kovová vychytávka, kterou si ozdobíme pomocí korálků. Věřte, že touto záložkou se odlišíte od mnoha jiných bookoholiků. 😊

Co k výrobě záložky budeme potřebovat?

Co budeme potřebovat

1. krok

Na první ketlovací jehlu si navlečeme korálky – 3 zelené ohňovky, 1 lávový kámen, 3 zelené ohňovky. Odštípneme přebytek jehly a pomocí ketlovacích kleští uděláme na konci jehly očko.

navlékání korálků na jehlu navlékání korálků na jehlu

2. krok

Vezmeme si kovový kroužek, otevřeme si jej a navlečeme na něj přívěsek lístku. Společně je zavěsíme do očka jehly s korálky.

navlékání přívěsku

3. krok

Vytvoříme si druhou jehlu s korálky v pořadí 3 měsíční kameny, 1 lávový kámen, 3 měsíční kameny. Opět na konci vytvoříme očko.

druhá jehla s korálky

4. krok

Třetí jehlu ozdobíme korálky v pořadí zelená ohňovka, zlatá ohňovka, lávový kámen, zlatá ohňovka a zelená ohňovka. Na konci uděláme očko, ale úplně ho neuzavřeme.

třetí jehla

5. krok

Tyto dvě jehly společně spojíme. Očko pomocí kleští douzavřeme.

spojení dvou jehel

6. krok

Vyrobíme si poslední jehlu, kterou ozdobíme 3 měsíčními kameny, lávovým kamenem, 3 měsíčními kameny.

čtvrtá jehla

7. krok

A i tuto jehlu navlečeme na předchozí. Vznikne takovýhle řetízek. 

spojení jehel

8. krok

Opět si připravíme zlatý kroužek, navlečeme na něj spojený jehlový řetízek a střapec.

připevnění řetízku a střapce

9. krok

Na závěr navlečeme jehlový řetízek se střapcem a první jehlu s lístkem do očka kovové záložky.

připevnění na kovovou záložku

A hurá s knížkou do peřin! Přejeme příjemné počteníčko. 😊

hotová záložka do knížky

Zkoukněte i video návod níže.

Návod pro nás vytvořila Manufaktera.

Aktuality


Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit je fascinující minerál, který je ceněn nejen pro svou estetickou krásu, ale i pro své údajné léčivé a metafyzické vlastnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji. Rodonit je minerál, který patří do skupiny silikátů a je známý svou nádhernou růžovou až červenofialovou barvou, která může být prošpikovaná černými nebo šedými vložkami manganových oxidů. Tento kámen je oblíbený nejen mezi sběrateli minerálů, ale i v šperkařství a léčitelství.


Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Onyx je nejen krásný a elegantní kámen, ale je také obklopen mnoha zajímavými vlastnostmi a tradicemi. Jeho jedinečná kombinace fyzické krásy a spirituální síly dělá z onyxu oblíbený výběr pro šperky a duchovní praxi. Ať už věříte v jeho léčebné nebo spirituální schopnosti nebo ne, onyx bezpochyby zůstává jedním z nejzajímavějších a nejvíce oceňovaných kamenů v historii lidstva. V tomto článku se podíváme blíže na jeho výskyt, barvu, účinky a spirituální význam.


Malachit a jeho účinky

Malachit a jeho účinky

Malachit je fascinující drahý kámen, který má bohatou historii a mnoho zajímavých vlastností. Podívejme se na některé z jeho klíčových charakteristik. Malachit je karbonátový minerál, který se vyskytuje ve větším množství v různých částech světa, zejména v oblastech s ložisky měděných rud. Má bohatou historii spojenou s léčebnými a spirituálními vlastnostmi. Už v dávných dobách byl používán jako amulet či talisman, a věřilo se, že přináší ochranu a štěstí svému nositeli. Egypťané a Římané používali malachit k výrobě šperků a soch, a byl také často používán v malbách a mozaikách.


Regalit a jeho význam a účinky

Regalit a jeho význam a účinky

Regalit, také známý jako "královský kámen" či "modrý král" Je odrůdou jaspisu z mořských sedimentů. Tento kámen je ceněn pro svou krásnou modrou barvu a má mnoho zajímavých vlastností, které ho činí jedním z nejoblíbenějších kamenů mezi sběrateli a milovníky drahých kamenů.