Jarní výprodej je tu! Nakupujte za zvýhodněné ceny.

Účinky kamene spinel

Spinel je nádherný kámen s bohatou historií, významem a účinky. V tomto článku se podíváme na výskyt, význam, účinky a barvy. Je často spojován s různými léčivými účinky a duchovními vlastnostmi. Tradičně byl považován za ochranný kámen, který chrání svého nositele před negativními energiemi a nebezpečím. Negativní energii dokáže údajně pohltit a nositelé pak mohou cítit úlevu či úbytek stresu a únavy. Také se říká, že spinel podporuje emocionální rovnováhu, odstraňuje stres a napomáhá k lepšímu spánku. Spinel je kámen fantazie, podporuje údajně kreativitu a dokáže tišit nejistotu a obavy. Dodává také prý sílu pokračovat dále a uzamňuje energii.

Občas se označuje jako kámen vytrvalosti a traduje se, že napomáhá najít řešení z životních problémů a dodat pozitivní pohled a energii. Je to kámen naděje a napomáhá podporovat smyslné prožitky. A objevovat a ocenit krásy v životě.

Náleziště: Kámen spinel se nachází v různých částech světa, včetně zemí jako Myanmar (Barmě), Srí Lanka, Tanzanie, Vietnam, Tádžikistán a mnoha dalších. Jedním z nejslavnějších nalezišť spinelu je Mogok v Myanmaru, kde byly objeveny některé z nejvzácnějších a nejkrásnějších exemplářů tohoto kamene. Spinel je často spojován s granátovými krystaly, které jsou známé svou krásnou červenou barvou.

Význam: Spinel má bohatou historii spojenou s korunovacemi, šlechtou a císařskými rodinami. V minulosti byl často zaměňován s jinými drahými kameny, jako je rubín nebo safír, kvůli své podobné barvě. Význam spinelu spočívá v jeho kráse a vzácnosti. Mnoho historických šperků a korunovačních klenotů obsahuje spinel, který symbolizuje bohatství, moc a krásu.

Barva: Nejběžnějšími barvami spinelu jsou červená, modrá, černá, růžová, oranžová, fialová a dokonce i bezbarvá. Spinely s červenou barvou jsou často zaměňovány s rubíny, což činí jejich historickou hodnotu ještě větší.

Čištění: Spinel se čistí pod proudem tekoucí vody. Stačí jej dát na pár sekund pod tekoucí proud vody a následně nechat oschnout.
Nabíjení: Spinel se nabíjí na slunci. Nenechávejte ho ale nabíjet déle než 20 minut, při dlouhém záření by mohl ztrácet barvu. Můžete ho dát nabíjet společně s křišťálem.

Vhodný pro tato znamení zvěrokruhu: Štír, Býk, Panna, Váhy, Lev, Blíženci

Na našem e-shopu najdete spinel hlavně v jeho minimalistické verzi malinkých 2mm a 3mm broušených korálků. Nově máme tyto korálky také ve 4mm variantě.

korálky spinelu 3 mm 2 mm korálky spinelu v černé barvě

A pokud byste chtěli ze spinelu hotový náramek, můžete mrknout na naši nabídku hotových šperků.
náramek ze spinelu a hematitu 

Doporučené produkty8

Aktuality


Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit - jeho význam a účinky

Rodonit je fascinující minerál, který je ceněn nejen pro svou estetickou krásu, ale i pro své údajné léčivé a metafyzické vlastnosti. Pojďme se na něj podívat podrobněji. Rodonit je minerál, který patří do skupiny silikátů a je známý svou nádhernou růžovou až červenofialovou barvou, která může být prošpikovaná černými nebo šedými vložkami manganových oxidů. Tento kámen je oblíbený nejen mezi sběrateli minerálů, ale i v šperkařství a léčitelství.


Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Kámen Onyx - jeho význam a účinky

Onyx je nejen krásný a elegantní kámen, ale je také obklopen mnoha zajímavými vlastnostmi a tradicemi. Jeho jedinečná kombinace fyzické krásy a spirituální síly dělá z onyxu oblíbený výběr pro šperky a duchovní praxi. Ať už věříte v jeho léčebné nebo spirituální schopnosti nebo ne, onyx bezpochyby zůstává jedním z nejzajímavějších a nejvíce oceňovaných kamenů v historii lidstva. V tomto článku se podíváme blíže na jeho výskyt, barvu, účinky a spirituální význam.


Malachit a jeho účinky

Malachit a jeho účinky

Malachit je fascinující drahý kámen, který má bohatou historii a mnoho zajímavých vlastností. Podívejme se na některé z jeho klíčových charakteristik. Malachit je karbonátový minerál, který se vyskytuje ve větším množství v různých částech světa, zejména v oblastech s ložisky měděných rud. Má bohatou historii spojenou s léčebnými a spirituálními vlastnostmi. Už v dávných dobách byl používán jako amulet či talisman, a věřilo se, že přináší ochranu a štěstí svému nositeli. Egypťané a Římané používali malachit k výrobě šperků a soch, a byl také často používán v malbách a mozaikách.


Regalit a jeho význam a účinky

Regalit a jeho význam a účinky

Regalit, také známý jako "královský kámen" či "modrý král" Je odrůdou jaspisu z mořských sedimentů. Tento kámen je ceněn pro svou krásnou modrou barvu a má mnoho zajímavých vlastností, které ho činí jedním z nejoblíbenějších kamenů mezi sběrateli a milovníky drahých kamenů.